Free Joomla Templates by iPage Hosting

OGNIKI I INNE SALE EDUKCYJNE

Kategoria: Edukacja dla bezpieczeństwa
Opublikowano: środa, 07, luty 2018
Super User

mapka OGNIKPoniżej załączamy link do mapy z wykazem klubików OGNIK, sal edukacyjnych oraz Komend Wojewódzkich PSP.  ZAPRASZAMY

 https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1pxzR70w98eBfhG_XSZz-ONItW2Y&ll=52.03421951608038%2C18.463103148046798&z=8

Program edukacyjny "Bezpieczne życie"

Kategoria: Edukacja dla bezpieczeństwa
Opublikowano: piątek, 03, wrzesień 2010

a

 Program edukacyjny ,,Bezpieczne życie”

      Program ,,Bezpieczne życie” jest jedną z form edukacji w obszarze bezpieczeństwa dzieci, realizowanym przy współpracy ze Szwedzką Ligą Obrony Cywilnej, na podstawie Protokołu Intencyjnego podpisanego 20 września 2001 r. między Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej – szefem Obrony Cywilnej Kraju a sekretarzem generalnym Szwedzkiej Ligi Obrony Cywilnej. Korzystamy ze szwedzkich doświadczeń, bo to jeden z nielicznych krajów, w którym bezpieczeństwo obywateli jest sprawą priorytetową zarówno dla ustawodawców, jak i organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej: Program edukacyjny "Bezpieczne życie"

Z nami o Waszym bezpieczeństwie

Kategoria: Edukacja dla bezpieczeństwa
Opublikowano: środa, 01, wrzesień 2010

dscf4982,,Z nami o Waszym bezpieczeństwie”

   Taki tytuł nosiła lekcja, którą przygotowano dla dzieci II klasy Szkoły Podstawowej nr 32 w Olsztynie. Lekcja miała charakter pilotażowy i służyła do oceny wybranych treści i metod nauczania w zakresie bezpieczeństwa dzieci.

   Prowadzący zajęcia musieli zaproponować odpowiednią do wieku i poziomu percepcji dzieci metodę nauczania z wykorzystaniem odpowiedniej terminologii. Poważne treści trzeba było bowiem przekazać w ciekawej i uproszczonej formie, tak, aby dziecka nie przerazić, lecz zachęcić do wspólnego uczenia się bezpiecznych zachowań.

Czytaj więcej: Z nami o Waszym bezpieczeństwie